Znaczenie współpracy dłużnika z nadzorcą układu

Na łamach portalu prawo.pl ukazał się artykuł autorstwa Członka Zarządu PF Restrukturyzacje, aplikanta radcowskiego i doradcy restrukturyzacyjnego Mateusza Pyki, na temat współpracy z nadzorcą układu w postępowaniu o zatwierdzenie układu.

Mateusz Pyka omawia krytyczną rolę nadzorcy układu w procesie restrukturyzacji, podkreślając, że jego funkcja znacznie różni się od roli tradycyjnego pełnomocnika przedsiębiorcy.

Warto podkreślić, że kluczem do sukcesu jest nie tylko właściwy wybór nadzorcy układu, ale także osobiste zaangażowanie dłużnika w proces restrukturyzacji. Nadzorca układu, choć wybrany przez dłużnika, reprezentuje interesy wszystkich wierzycieli, co wymaga od dłużnika odpowiedzialnego i aktywnego podejścia do restrukturyzacji.

„Co zrobić, aby restrukturyzacja się udała? Trzeba po prostu grać w otwarte karty z nadzorcą układu. Im więcej szczerości, tym lepszy plan naprawczy” – podsumowuje Mateusz Pyka.

Zachęcamy do lektury artykułu Współpraca z nadzorcą układu kluczem do sukcesu postępowania o zatwierdzenie układu oraz do zapoznania się z naszym wsparciem w obszarze restrukturyzacji postępowań upadłościowych.

CategoryAktualności
Jacek Pietrzela - Kancelaria, logo