Działalność Kancelarii Prawa Restrukturyzacyjnego i Upadłościowego Jacek Pietrzela od początku skupiała się na świadczeniu usług z zakresu prawa upadłościowego i prawa restrukturyzacyjnego. Założycielem kancelarii jest mecenas Jacek Pietrzela, który praktykę zdobywał pod patronatem Radcy Prawnego prof. UO dr hab. Rafała Adamusa – współautora ustawy Prawo Restrukturyzacyjne.

Obecnie pełnimy funkcję organów postępowania upadłościowego czy restrukturyzacyjnego w ponad 100 postępowaniach. Ponadto świadczymy usługi z zakresu doradztwa restrukturyzacyjnego, prawa gospodarczego czy reprezentacji dłużników i wierzycieli w toku postępowań sądowych, czy egzekucyjnych.

Nasz zespół

 • Jacek Pietrzela

  Jacek Pietrzela

  Radca prawny, kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny (numer licencji 926)

  WYKSZTAŁCENIE

  Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunkach administracja (2010), prawo (2013).

  DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

  Doradca restrukturyzacyjny

  Stała współpraca polegającą na realizacji obowiązków syndyka, nadzorcy oraz zarządcy sądowego w postępowaniach upadłościowych toczących się przed wydziałami gospodarczymi Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach, Sądu Rejonowego dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie oraz Sądów Rejonowych w Gliwicach i Częstochowie. Aktualnie prowadzi w charakterze syndyka masy upadłości ponad sześćdziesiąt postępowań upadłościowych zarówno względem przedsiębiorców jak i osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, gdzie łączna wartość zarządzanego majątku wynosi ok.45.000.000,00zł.

 • Krzysztof Rudnik

  Krzysztof Rudnik

  Aplikant Radcowski

  Związany z kancelarią od 2018 roku. Pasjonat prawa restrukturyzacyjnego. Specjalizuje się w przygotowywaniu strategii restrukturyzacji przedsiębiorstwa. Interesuje się wykładnią prawa i retoryką prawniczą. Współautor publikacji „Wybrane aspekty praktyczne postępowań restrukturyzacyjnych i upadłościowych prowadzonych wobec podmiotów prowadzących gospodarstwa rolne”, która ukazała się na łamach Doradcy Restrukturyzacyjnego.

 • Daniel Łowisz

  Daniel Łowisz

  Aplikant Radcowski

  Absolwent prawa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jego zainteresowania zawodowe krążą wokół prawa upadłościowego, a także szeroko pojętego prawa cywilnego oraz prawa własności intelektualnej. W kancelarii zajmuje się reprezentacją klientów w procesach cywilnych, gospodarczych oraz w postępowaniach administracyjnych i egzekucyjnych.

 • Mateusz Pyka

  Mateusz Pyka

  Prawnik

  Absolwent prawa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Interesuje się prawem restrukturyzacyjnym i tworzeniem strategii negocjacyjnych. Biegle włada językiem angielskim.

 • Robert Glanc

  Robert Glanc

  Pracownik kancelarii

  Student prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Swoją przyszłość zawodową wiąże z prawem upadłościowym, prawem cywilnym i prawem pracy.